O nas

Firma ENEL-PC Sp. z o.o. powstała jako osobna jednostka w 2008 roku, po wyodrębnieniu ze struktur firmy ENEL.

Spółka specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu prototypowych i nowatorskich przekształtników energoelektronicznych. Firma ENEL-PC, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu układów przekształtnikowych, jest gwarancją realizacji projektu zgodnie z założeniami klienta.

Usługi naszej firmy to odpowiedź na specyficzne i nieszablonowe potrzeby klientów w zakresie specjalizowanych urządzeń energoelektronicznych.

Od 2017 roku siedziba firmy znajduje się na terenie strefy gospodarczej w Przyszowicach (powiat gliwicki). Nowa lokalizacja pozwoliła rozwinąć działalność zakładu, a także zatrudnić większe grono specjalistów.

Nasi pracownicy posiadają duże doświadczenie w prowadzeniu projektów od wczesnej fazy koncepcyjnej, poprzez testy, prototypowanie, aż po ostateczną realizację. Wysoki poziom wiedzy technicznej zapewnia stała współpraca z ośrodkami badawczymi i naukowymi (m. in. Wydział Elektryczny Politechniki Śl., KOMEL, KOMAG, IMN…).

Nasze urządzenia znalazły zastosowanie nie tylko na terenie kraju (przemysł wydobywczy, samochodowy, AGD, OZE, kolejnictwo), lecz także za granicą (w Szwajcarii, Rosji, Wietnamie, Białorusi, Ukrainie).

Jesteśmy otwarci na współpracę w każdej gałęzi przemysłu.

To, co nas wyróżnia to również podejście do serwisu urządzeń. Zapewniamy wsparcie przez wiele lat, nawet urządzeń znacznie uszkodzonych. Klienci mogą liczyć na części zamienne, a w wielu przypadkach naprawiane są płyty elektroniki i podzespoły, które uległy uszkodzeniu. Dzięki temu serwis jest tańszy i ekologiczny. Jest to istotny rys naszej firmy. Dbamy o to, by odpadów było jak najmniej.

Podejmujemy również inne ekologiczne przedsięwzięcia. Obok hali produkcyjnej powstała łąka kwietna będąca rajem dla pszczół i innych owadów. Postawiony został karmnik dla ptaków. Dzięki wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych i magazynu energii firma w znacznym stopniu zasilana jest z zielonej energii.

Rozwiązanie dopasowane do Twojej firmy
Szablonowe rozwiązania wielkich koncernów zawiodły?
My przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.